Uzmanlar Ramazan’da Gün Boyu Tok ve Enerjik Kalmanın Yollarını Paylaştı

 

Alanında Uzman Hekim ve Diyetisyenler, BEE’O Anadolu Arı Ürünlerinin Ramazan Ayında Düzenli Tüketimini Önerdiler!

 

Dr. Ender Saraç, Ramazan’da bağışıklığa destek olması için Anadolu Propolisinin tüketilmesini önerdi.

Dr. Ender Saraç: “Ramazan ayında gün içerisinde acıkmamak, bağışıklığı düşürmemek ve vitamin mineral yetersizliklerini önlemek için mutlaka sahur yapılmalıdır. Sahurda özellikle 1 su bardağı suyun içerisine Anadolu Propolisi markası olan BEE’O Suda çözünebilir propolis damladan 20 damla eklenip, tüketilmelidir. Bu sayede bağışıklık sistemi gün boyu güçlü kalacaktır. Ayrıca BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla; süt, meyve suyu, yoğurt gibi ılık veya soğuk gıdaların içerisine 20 damla eklenip tüketilebilir. Tüm bunların yoğurt, süt, yumurta, peynir, ceviz, tam buğday ekmeği ve BEE’O Polen mutlaka sahur sofrasında yer almalıdır. BEE’O Polen ürününden ise 2 tatlı kaşığı tüketmek, mide ve bağırsağı rahatlatır, tokluk süresini uzatmaya yardımcı olur. “dedi.


Uzm. Dyt. Dilara Koçak, Ramazan’da tokluk süresini uzatmak ve zinde kalmak için beslenme planında Anadolu poleninin bulunmasını tavsiye etti.

Uzm. Dyt. Dilara Koçak:” Ramazan ayının gelmesiyle beraber oruç tutan bireylerin beslenme planları ve öğün sayıları değişmektedir.  Ramazan ayında gün boyu enerjik ve tok kalmak için mutlaka sahur yapılmalı, yeterli miktarda sıvı alınmalıdır. Ramazan ayında en çok kabızlık, gaz, şişkinlik ve ishal gibi sindirim sorunları ile karşılaşıyoruz. Bu şikayetlerin azalması için her gün 2 tatlı kaşığı BEE’O Arı Ekmeği tüketilmesini öneriyorum. BEE’O Arı Ekmeğinin içerisinde doğal olarak 10 milyar probiyotik bakteri bulunuyor. Ayrıca A, D, E, K ve B grubu vitaminleri, magnezyum, demir, çinko ve fosfor mineralleri yer alıyor. Her gün 2 tatlı kaşığı BEE’O Arı Ekmeği tüketimi hem bağırsak sağlığını destekliyor hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor. BEE’O Arı Ekmeği doğal olarak yüzde35 oranında protein içerdiği için tokluk süresini de uzatıyor.” dedi.

Fitoterapi ve Apiterapi Uzmanı Dr. Engin Celep Ramazan’da oluşabilecek halsizliklere karşı doğal bir enerji kaynağı olan Anadolu Arı Sütünü önerdi!

Dr. Engin Celep: “Ramazan ayında değişen uyku düzeni ve beslenme alışkanlıkları tüm vücudumuzu etkilemektedir. Bu dönemde oluşabilecek halsizliklere karşı her gün 1 çay kaşığı kadar BEE’O Arı Sütü ya da 1 tatlı kaşığı BEE’O Propolis Arı Sütü Ham Bal tüketilmelidir. BEE’O Arı sütü içeriğinde bulunan B grubu vitaminleri, magnezyum, çinko ve demir mineralleri ile bağışıklığı güçlendirir ve gün boyu enerjik zinde kalmaya yardımcı olur. Aynı zamanda BEE’O Arı Sütünün içeriğinde başka hiçbir besinde bulunmayan 10- HDA ve royalaktin bileşenleri bulunmaktadır. Sahurda ve iftardan sonra enerji açığını kapatmak için BEE’O Arı Sütü mutlaka beslenmede yer almalıdır.” dedi.

BEE’O Propolis Kurucusu Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, alanında uzman kişiler tarafından laboratuvar koşullarında özütlenen Anadolu Propolisinin tüketilmesini tavsiye etti.

Dr. Tanuğur “BEE’O olarak Propolis konusunda Türkiye’de ilk ve tek Ar-Ge merkeziyiz. BEE’O Propolis Tesisimizde; Anadolu propolisi, arı sütü, polen, arı ekmeği, arı zehri ve ham bal ürünlerinin yanında, bu ürünlerden oluşan inovatif katma değerli; şurup, boğaz spreyi, shot ve cilt bakım ürünleri gibi yeni ürünler üretiyoruz. Bu ürünler özellikle antioksidan açısından zengin oldığu için bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor. Ramazan ayında da güçlü bir bağışıklık, enerjik ve zinde bir beden için Anadolu arı ürünleri tüketilmelidir. Uzmanlar özellikle Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle kontrollü koşullarda, kovandan sofraya izlenebilir bir üretim sağlayan BEE’O Propolis markasının tüketilmesini öneriyor. Sahurda 20 damla BEE’O Suda Çözünebilir Propolis damla ve 2 tatlı kaşığı BEE’O polen tüketmek hem bağışıklığı güçlendirir hem de gün boyu enerjik ve zinde olmaya yardımcı olur.” dedi.

 

#

Comments are closed