Elektrifikasyon Nedir?

Elektrifikasyon, elektrik ile güç sağlama süreci olarak tanımlanır. Bu gücün daha önceki bir güç kaynağı ile değiştirilerek devreye sokulmasına denir.

Elektrifikasyon, elektrik ile güç süreci olarak nitelendirilir. Evinizde, iş yerinizde, ulaşımda ya da sanayi de elektrik enerjisi ile çalışmasına ‘’elektrifikasyon’’ deniyor. Aynı zamanda dizel ve benzin ile çalışan araçlar da elektrifikasyon örneğidir. Kısacası hayatımızın en önemli varıldığıdır.

Elektrik insan yaşamı için oldukça önemli bir keşiftir. Web sitemizde konu ile ilgili pek çok farklı konu bulunuyor. Elektrifikasyon sistemleri alanında yenilikçi ürünler üretmekteyiz. Temiz bir dünya için umutları yeşertiyoruz. Sizler de projelerimizi inceleyerek bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Elektronik Gelişmeler

Elektrifikasyon sistemleri’nde elektronik gelişmelerinden bahsedeceğiz. Elektronik, elektrik kullanarak bilgi taşıyan, işleyen ya da depolayan elemanları ve sistemleri inceleyen bir bilim dalıdır. Elektronik, serbest elektronların denetimini yapar. Bu sözcüğün eş anlamlısı ise ‘’çıncalık’’ olarak bilinir. Elektrik konusunda tüm sistemleri sizlere sunuyoruz. Elektronik devreler arasında diyot, direnç, transistör, indüktör ve kondansatör gibi devre elemanları birbirine bağlanır.

www.elektrifikasyon.com

#

Comments are closed