Tiny House Fiyatları Ve İmalat Süreci

İster dağlarda bir tatil evi inşa etmek, ister bir kiralama işi kurmak ya da sadece borçlanmadan başınızı sokacak bir çatı edinmek isteyin, minik evinizi inşa etmek hayalinize ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

En iyi Tiny House nasıl seçilir?

Tiny House küçük olabilir ama yine de önemli bir yatırımdır. Tiny House satın alacaksanız, bir inşaatçıya veya diğerine gitmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. İşte en önemli hususlardan bazıları:

Temelde üç tip Tiny House vardır, bu nedenle imalatçılarla konuşmaya başlamadan önce ne tür bir ev istediğinize ve üreticinin kataloglarında olup olmadığına karar vermeniz gerekir.

Tiny House Fiyatları ve Nakliye Alanları

Açıkçası, seçtiğiniz inşaatçı Tiny House bütçenize uygun olmalıdır. Bir düşünün- tam boyutlu bir ev yerine küçük bir ev seçiyorsunuz ve Tiny House düşündüğünüzden çok daha yüksek bir yatırım olduğunu kanıtlıyor.

Fiyat aralığının yanı sıra mevcut yüzeyler ve boyutlar da oldukça geniştir. Bu nedenle, finansman seçeneklerinizi göz önünde bulundurun ve teklifleri değerlendirmeden önce hesabınızı yapın.

Ülkenin başka bir köşesinden üretim bir ev sipariş etmek hiç mantıklı değildir. Tiny House’unuz geldiğinde, genellikle bitmiş bir iç, dış ve çerçeve ile birlikte gelir. Yapmanız gereken tek şey, onu yerleştireceğiniz bir alan sağlamaktır.

Yüksek bir nakliye ücreti ödemek istemiyorsanız, yerinizin inşaatçının nakliye alanı içinde olduğundan emin olun.

Öte yandan, bu evlerin çoğu römorklar üzerinde durmaktadır, bu da ya şirketin müşterisinin evi varış yerine çekmek için bir teslimat hizmeti kiralayabileceği anlamına gelir, ki bu da üreticinin bölgesi dışında olabilir.

Tiny House İnşaat süresi

Son birkaç yılda Tiny House popülaritesi arttıkça, birçok Tiny House üreticisi talebi karşılamak için çift vardiya çalışıyor, bazıları ise özel modellerini her seferinde tek parça olarak inşa ediyor.

Her iki durumda da Tiny Houselarınızı teslim almanızın ne kadar süreceğini bilmeniz gerekir.

Ayrıca, yaptığınız herhangi bir özelleştirme daha uzun bir üretim süreci anlamına gelir. İnşaatçı ekstra malzeme tedarik etmek, tasarımı ve planları uyarlamak ve sonunda evi inşa etmek zorundadır.

Öte yandan, standart planlara sadık kalan inşaatçılar genellikle en popüler modelleri stokta tutarak alıcıların evlerini çok daha erken teslim almalarını sağlar.

 

Etiketler: tiny house, mobil ev, tekerlekli ev, karavan ev, tiny house imalatı, mobil ev imalatı, tekerlekli ev imalatı, karavan ev imalatı, sakarya tekerlekli ev imalatısakarya tekerlekli ev imalatı

#

Comments are closed